Lustrumconcert ‘LICHT & VERBONDENHEID’ – 22 en 29 maart 2025
Ter gelegenheid van ons 10-jarig lustrum brengen wij een uniek programma rond de BERLINER MESSE van Arvo Pärt, begeleid door het New European Ensemble https://www.neweuropeanensemble.com/.
In de Berliner Messe is de voor Pärt kenmerkende tintinnabuli-techniek goed te horen en worden intieme duetten afgewisseld door overweldigende koorklanken. Naast de Berline Messe brengen wij stukken van Kreek, Bortniansky, Čopi en Vasks.
Het concert zal worden toegelicht door de bekende musicoloog Leo Samama en verder ingekleurd door lichtkunstenaar Harmen van t Loo. Bij het concert op 22 maart zullen in het laatste stuk ‘The Fruit of Silence’ circa 20 oud-leden van Lux meezingen.
Het belooft een heel bijzondere ervaring te worden, waarin we willen laten zien hoe muziek kan verbinden en licht kan brengen (letterlijk en figuurlijk), juist in deze tijd van onrust, onzekerheid en oplopende spanningen.
Komt allen om dit samen met ons mee te maken!
Zaterdag 22 maart 2025 – 20.15uur
in de de Lutherse Kerk, Lutherse Burgwal 7
Den Haag
Zaterdag 29 maart 2025 – 20.15uur
in de Noorderkerk, Schuytstraat 9
Den Haag
Programma
A. Pärt – Berliner Messe, met koor en 9 strijkers
C. Kreek – Taaveti Laulu, a capella
D. Bortniansky – Concerto for Choir N.32, a capella
A. Čopi – 3 Sacred Hymns (orig. Schnittke), a capella
P. Vasks – The Fruit of Silence, met koor en 9 strijkers